Çocuklar için cimnastik kursu Antalya

NEDEN ! Cimnastik Odaklı

Sportif Beceri ve Koordinasyon

Cimnastik Odaklı Sportif Beceri ve Koordinasyon eğitimi, çocukların sosyal, duygusal, bilişsel ve fiziksel gelişimi dikkate alınarak hazırlanmış özel bir eğitim programıdır. Belli bir plan ve program çerçevesinde çeşitli aktivite, egzersiz ve oyunlarla çocuğun sürat, denge, kuvvet, esneklik ve koordinasyon gibi motor becerilerinde mevcut durumunu, gelişim sürecini ve gelecek için yol haritasını belirler. Ayrıca, özgüven, liderlik, karar verme gibi sosyal gelişimleri de destekler ve sporun kültür olarak kazanılmasını hedefler.

SBK EĞİTİM SİSTEMİNİN AMACI

4-6 yaş arası çocuklar; Kısıtlı hareket eder, Odaklanma becerisi düşüktür, Enerjisini ekonomik kullanmaz, Yön aktarımı zayıftır, Kuvvet, transfer, yön değiştirme, koordinasyon ve sürat ortam olmadığından gelişimini tam sağlayamaz. Ham hareket genişliğini disipline etmek, amaca uygun geliştirmek ve ortaya çıkan özellikleri değerlendirmek bu projenin amacıdır.

SBK EĞİTMİNİN FAYDALARI

4-7 yaş arası çocukların, temel sportif beceri ve koordinasyon eğitimi alarak;

Fiziksel olarak,

  • -Kemik ve kas yapılarının güçlenmesi,
  • Sinir – kas koordinasyonlarının gelişmesi,
  • Sürat, çeviklik, kuvvet, esneklik ve koordinasyon özeliklerinin gelişmesi,
  • Vücutlarındaki oksijen dolaşımlarının artması,
  • Diabet ve kalp hastalıkları riskine karşı korunmaları sağlanırken,
  • Sosyal olarak da; özgüven ve karar verebilme becerisi artırılır,
  • Liderlik özelliği geliştirilir,
  • Takım olarak çalışmak ve oynamak öğretilir.

Sporun Egitim Üzerindeki Etkileri

Okul başarısından endişe duyulan, sistemli çalışma ve disiplinle ilgili desteğin faydalı olacağı düşünülen çocuklara, uzmanların ilk önerisi, spor eğitimi. Enerjisini atan, sosyal bir gruba ait olan çocuk mutlu olur, çevresinin desteği ve kazandığı başarı onu motive eder. Sağlığı, direnci, g.rüntüsü ve becerileri arkadaşları içinde de saygı uyandırır. Spor yapan çocuk onaylanır, destek g.rür ve sevilir. Tüm bu pozitif katkılar çocuğun ders başarısını da pozitif yönde etkiler. Spor, belirli .l.üde fiziksel gü. ve beceri gerektiren yarışmalı ve eğlenceli etkinlikler olarak tanımlanabilir. Ayrıca fiziksel, zihinsel, bilişsel ve sosyal gelişimi amaçlayan, oyun ya da yarışma formunda olan, kurallı ya da kuralsız, ferdi ya da takım halinde yapılan etkinliklerin tümüne denir. .zünde; sistem, disiplin, hedef ve başarı kombinasyonudur. Spor yapan çocuk ister istemez, disiplinle sistemi uygulamaya, hedef koymaya ve başarmaya güdülenir.

WhatsApp Image 2020-03-14 at 16.12.21 (1)

NEDEN ! Cimnastik?

Bir çocuk minimum 3 yaşında cimnastik sporuna başlayabilir. Yalnız bu başlangıç yaşı, çocuğun komut almasına, ailenin yetiştirme tarzına, karakter özelliklerine göre değişiklik göstermektedir. Cimnastik hem kız hem de erkek çocuklara hitap eden fiziki ve ruhsal gelişimi sağlayan özellikle başlama yaşı 3 yaş olduğu için tüm sporların öncesinde yer alabilen, tüm çocuklara yönelik olimpik bir branştır.

Cimnastik çocuklar üzerinde fiziki gelişimi sağlarken aynı zamanda da estetik bir g.rüntüye sahip olmalarını, boylarına göre kilo ve vücut kas kitlelerini dengelemelerini sağlamaktadır. Cimnastik branşı tüm spor branşlarının temelini oluşturur. Bu temel eğitimi almış olan çocuklar ileride branş değişikliği yaptıklarında dahi, herhangi bir bireysel veya takım sporuna bir adım önde başlayacaklardır. Kısacası cimnastik, denge, kuvvet, çabukluk, esneklik, el-göz / sinir-kas koordinasyonu, kontrol ve bedenini bilinçli bir şekilde kullanabilme yeteniği kazandırmaktadır.

Cimnastiğin çocuklara faydaları Kas kemik yapısının kuvvetlenmesi, Sinir-kas koordinasyonunun mükemmel seviyeye ulaşabilmesi, Bedenlerini daha bilinçli bir şekilde kullanabilme ve esneklik kazanabilme, Daha sosyal ve dışa dönük bireyler, Hiperaktif çocuklarda daha sakin davranış durumu, Duruş bozukluklarının düzeltilebilmesi, Denge sorunu yaşayan çocuklarda olumlu yönde ilerleme, İletişim kuramayan çocuklarda sosyalleşebilme, Yaşıtları arasında daha aktif ve girişken olabilme, Yaşıtlarına oranla her alanda daha fazla başarıgösterebilme, Yaşıtlarına göre daha olgun ve sorumluluk sahibi olabilme…

Keepfit Kids Cimnastik -Antalya

KEEPFIT KIDS CİMNASTİK KEEPFIT KIDS CİMNASTİK

DEĞERLENDİRME

 KEEPFITKIDS’de çocukların gelişim süreçleri alanında uzman eğitmenlerimiz tarafından belirli dönemlerde yapılan motor beceri .l.ümleri, bireysel gözlemler ve fiziksel yapı değerlendirmeleri ile takip edilir. Değerlendirme sonuçları çocukların duygusal ve fiziksel özellikleri dikkate alınarak, ailelere skorlarla birlikte gelişim raporu sunulur. Değerlendirmede yapılan fiziksel ölçümler Kuvvet ölçümler I,Denge ölçümleri, Esneklik ölçümleri,  Sürat ölçümleri, Sportif beceri ve gelişim ölçümleri, Koordinasyon ölçümleri, Bu alanlardaki mevcut durumları ve gelişimleri, tüm dünyada kabul g.rmüş, spor akademileri, spor kulüpleri ve üniversitelerde kullanılan testlerle ölçülür.

EĞİTİM PROGRAMLARI

Hafta içi günlerinde çevre anaokulları veya çocuk gelişim merkezlerinin katılabileceği ders programı sistemi ile eğitimler düzenli bir şekilde sağlanır.

Ayrıca hafta sonları için özel grup çalışmaları da yapılmaktadır. Diğer taraftan hafta sonları bağımsız programlarımıza arzu eden tüm aileler çocukları ile gelmektedir.

EĞİTMENLER VE UZMAN DANIŞMANLAR

KEEPFITKIDS Eğitmenleri üniversitelerin ilgili alanlarından mezun, yenilikleri yakından takip eden, enerjik ve gelişime açık bir ekiptir. Eğitmenlerimiz, sistematik olarak teorik ve uygulamalı eğitim aşamaları ile geliştirilmekte ve AR-GE çalışmalarında aktif rol almaları sağlanmaktadır. KEEPFITKIDS, çocuklara vermiş olduğu eğitimlerin hazırlanma ve uygulanma aşamasında birçok psikolog, ortopedist, pediatrik nörolog, beslenme uzmanı ve akademisyen spor eğitimcileri ile işbirliği yapmaktadır. Ayrıca çocukların özel durumlarına karşı her an danışmanlık almaktadır.

 

EĞİTİM ALANI VE MALZEMELER

KEEPFITKIDS, eğitimler için çocuklara eğitim kalitesine uygun genişlikte, güvenli, temiz ve iyi havalandırılan ortamlarda spor yapma imkanı sunar. Eğitimlerde kullanılan malzemelere oldukça önem veren KEEPFITKIDS, çocukların sağlığını ve güvenliğini öncelikli olarak değerlendirmektedir. Teknolojideki yenilikleri de takip ederek çocuklar için güvenli malzeme kullanmaktadır ve malzemelerin önemli bir kısmı ahşaptır.

Keepfit Kids İletişim Bilgileri

 ŞİRİNYALI MERKEZ
Adres : Şirinyalı Mh. 1501 Sk. Tekin Apt. No .: 13 / 1-2 LARA – Antalya
Tel : 0 (242) 316 67 60
GSM : 0 (552) 467 13 92

KEEPFİT KİDS ŞİRİNYALI FOTO GALERİ