Spinning Antalya

KeepFit Antalya

Spinning Antalya

Spinning Antalya

1990′ların en önemli yeni fitness trendi olmayı hak edecek bir fitness kategorisi olsaydı bu kesinlikle spinning olurdu. Karizmatik, rekabetçi bir bisikletçi olan Johnny G’nin buluşu olan spinning, sağlık merkezi endüstrisini hızla ele geçirdi. Spinning ülke çapındaki spor salonlarındaki kategoriler arasında en popüler olanıdır ve bu tema üzerine bir varyasyon ordusunun, özellikle fitness gurusu Karen Voight tarafından geliştirilen grup bisikletçiliği kategorisinin oluşmasına sebep olmuştur.

Spinning hakkında bilmeniz gerekenler işte burada:
bir zamanlar yalnız başına yapılan bir aktivite olan sabit bisikletçilik, standart sağlık merkezlerindeki bisikletlerle birçok açıdan farklılık gösteren, özel olarak tasarlanmış bisikletler üzerinde grup halinde yapılır.

İlk olarak, pedalı geri çeviremezsiniz – ki buna alışmak biraz zaman gerektiriyor: iyi bir hızda gidiyorsanız ve bir ara vermek isterseniz bunu yapamazsınız. Pedallar dönmeye devam eder ve ayaklarınız harekete devam etmeye zorlanır.

İkinci olarak, gidon, egzersizin bir parçası olan üst vücut çalışması için ağırlığınızı desteklemeye yetecek kadar güçlüdür.

Üçüncü olarak bunlar – bazı fiyakalı sabit bisikletlerde trend olan yüksek teknolojili, programlanmış egzersizden farklı olarak – bilgisayara bağlı makineler değildir, “siz ve makine” hissini uyandırmak üzere tasarlanmışlardır.

Dördüncü ve muhtemelen en önemli açı ise bu türün tamamen zor bir egzersiz olmasının yanı sıra aynı zamanda güdümlü bir meditasyon da olmasıdır.
Tepeleri hayal edersiniz ve onları harekete geçirmek için direnci arttırırsınız. Bir dağın tepesine ulaştığınızı ve havayı içinize çektiğinizde manzarayı gördüğünüzü hayal edersiniz ve makinedeki direnci azaltırsınız. Işıklar azalır ve atmosfer değişir.

Tüm bu çalışma bir yolculuğa dönüşür ve katılan birçok insan başka hiçbir makinede veya hiçbir grup egzersiz çalışmasında teksir edilmesi mümkün olmayan bir duygu yaşadıklarını söylüyor. Eninde sonunda spinning, egzersiz bağımlılarının ruhsal ve düşünceli dessertleri ile zor, terli, kalori yakıcı çalışmalarını birleştirecekleri bir zihin-beden ilişkisidir.

Spinning Faydaları

  • Yüksek miktarda kalori yakmak (tipik bir derste 400 ile 600 arasında kalori yakarsınız)
  • Vücuttaki yağ oranının azalması
  • Kalp damar sisteminin güçlenmesi
  • Kasların güçlenmesi
  • Stres seviyesinde azalma
  • Güç artışı
  • Çalışma sırasında vücudun endorfin salgılaması vardır.