Pilates Chair Antalya

Pilates Chair

pilates chairJoe Pilates‘in “Wunda- adını verdiği Pilates Chair vücudu güçlendirmek içinkullanılabilen en zorlayıcı Pilates
Ekipmanıdır. Sandalyede yapılacak egzersizler daha çok kayakçılar, atletler, tenisçiler ve golfçüler ve atış yapmak, ağırlık kaldırmak ve raketle oynanan sporlar için vücudun üst kısmını güçlendirmek isteyenler için mükemmeldir.

Wunda Chair orijinal olarak Joseph Pilates tarafından New York şehrinde küçük Cırclesde yaşayan müşterileri için tasarlanmıştır. Bu alet esasen gerçek bir Sandalye haline getirilerek oturma odasına rahatlıkla konulabilen bir egzersiz aletidir. Bir oturma yeri ve bu koltuğa menteşeli yaylı bir ayak pedalından oluşmaktadır. Sandalyede oturabilir, ayakta durabilir ve pedalı ayak veya ellerinizle itebilirsiniz. Sandalyede temel güç, bacakların gücü, omuz kemeri stabilitesi, mobilite ve ayakta durma, tırmanma, itme ve ağırlık kaldırma gibi güç ve fonksiyonel hareketlere odaklanan 25 farklı egzersiz kategorisi gerçekleştirilebilir.

Balanced Body Combo ve Wunda Sandalye Anatomisi

Pilates Sandalyeleri oturma yeri, taban, pedal veya pedallar, yay iliştirme noktaları ve tutma yerlerinden oluşur. Wunda ve EXO Sandalyeleri 21″ boyundadır, tek bir ayak pedalı, iki adet yaya sahiptir ve dinlenme konumunda pedal oturma yerine daha yakındır. Combo Chair 24″ yüksekliğindedir, ayrık bir ayak pedalı, daha aşağıda bir oturma yeri ve 4 adet yaya sahiptir. Combo Chair birlikte kullanılmak üzere TRAPEZE TABLEyIa ayni boyda üretilmektedir. Her iki sandalye de pedalın ayrık olduğu durumlar hariç, egzersizlerde manuel olarak kullanılabilir.

Yayların Ayarlanması

Combo, Wunda ve EXO Sandalyeleri farklı egzersizler için Sandalyenin direncini ayarlamak için pek çok yay takma noktasına sahiptir. Wunda ve EXO Sandalyeleri 2 siyah ağır yaya sahiptir. Combo Chairnde ise 4 yay bulunmaktadır. Merkeze daha yakın olan 2 siyah yay daha ağırdır, beyaz yaylar daha hafiftir. Tüm yaylar Sandalyenin arkasında bulunan kaktüs şeklindeki yay iliştirme noktalarına doğru hareket ettirilerek daha aşağı veya yukarıya takılabilir. Kaktüsün en altındaki nokta 1 numara veya en hafif pozisyondur, en üstteki 4 numara ve en zor konumdur. Yay ne kadar yükseğe iliştirilirse, direnç o kadar yüksek olacaktır. Unutmayınız: Daha yüksek=Daha zor
Daha aşağı=Daha kolay

Call Now ButtonHemen Ara