Pilates Barrel

barrel

pilates barrelStep Barrel veya Omurga Düzelticiye Giriş

Step Varili omurganın esneme, gerilim ve yanal esneme sırasında gücünü ve esnekliğini arttırmak için kullanılır. Mat ssınıfındaki egzersizlerin yanında daha çeşitli ve zorlayıcı egzersider içerir. Tüm Pilates ekipmanlarını kapsayan bir program bir parçası olarak da kullanılabilir.Sıklıkla skolyoz veya diğer omurga bozuklukları olan kişilerde omurganın herhangi bir pozisyonda hareketlerini düzeltmek için kullanılmaktadır.

Step Barrel Anatomisi

Step Varili barı adı verilen yuvarlak bir yüzey ve varile ilişik bir step tahtasından ohışmaktadır.

Basamağın (step) üst yüzeyine dudak ve varile bağlandığı alt yüzeyine kuyu denilmaktedir. Step varilinde genellikle varilin kenarında bir tutma kolu mevcuttur.

Step varilleri farklı şekil ve ebatlarda olabilir. Joseph Pilates’in ürettiği varil müşterilerinin değişken boyutlarına ayarlanabılecek biçimde yapılmıştır.

Bugün Balanced Body şirketi 4 farklı tip Step Vanlı yapmaktadır.

Clara Step Barrel tahta kenarlara, tutma kollarına ve varilin üzerinde dik bir eğriye sahiptir.

Doğu Yakası Step Barrel varilin kenarlarına iliştirilmiş metal tutma kolları mevcuttur. Doğu Yakasında varilin eğirisi daha kademeli ve kuyu daha aşağıdadır.

Contour Barrel kenarları tahtadır, tutma kolları ve daha fazla kademeli bir varille donatılmıştır, özel bir donammla birlikte Avalon Varili haline dönüştürülebilir

Pilates Arc grup sınıfları ve ev programları için kullanılan daha hafif köpük bir versiyondur Step Varilinde herhangi bir ayarlama yapılamaz. Her bir müşteri için oturma yeri ayrıca ayarlanabilir. Daha kısa boylu müşteriler genellikle varilin arka ucunda çalışırken başlarına destek verirlerken, uzun müşteriler, varil üzerinde geri yuvarlanırken başlarını destek yapmak zorundadırlar.

 

Ladder Barrel Giriş

Merdivenli Varil esneme, uzama ve yanal esneme konumlarında omurganın gücü ve esnekligini arttıırmak için kullanılır. Tam bir egzersiz programı için Reformer, Trapez Masası ve Sandalyeyle birlikte kullanılır.

Ladder Barrel Anatomisi

Merdivenli Varil, varil adı verilen yuvarlak bir yüzeye ve bir çift tahta dikey çubuk arasında paralel yatay çubuklardan oluşan, merdiven adı verilen parçalardan oluşmaktadır.Varil ve merdiven arasındaki mesafe müşterilerin boylarına göre ayarlanabilır. Merdivenli yanlı ayarlamak ıçin vanlin altındaki raylarda bulunan dört düğmeyi gevşetip, varili yeni konumuna kaydırıp, düğmeleri sıkınız. Varili yerinde tutmak için düğmelerin çok sıkı olmasına gerek yok. Merdivenli Varil ayrıca raylar arasında ayakta durmak veya dikey yüzeylere yaslanarak durmak için opsiyonel ayak levhaları içermektedir.

Call Now ButtonHemen Ara