Physiotherm Sauna

Physiotherm’in Prensibi

pilates antalya_Physiotherm saunaPhysiotherm prensibi bir saunadan, bio saunadan veya bir ısı kabininin çalışımından farklıdır. Physiotherm’in özelliği düşük sıcaklıklı derin ısı teknolojisidir. Physiotherm derin ısı kabininizdeki sıcaklık, 20-30 dakika sonra 30°C ile 37°C arasında olacaktır. Bu sıcaklıklar arasında kıyafetsiz ve hareketsiz bir insanın sıcaklık alış verişi dengeli bir biçimdedir. Vücudunuz ısınmak ya da soğumak için enerji sarf etmemektedir. Vücudunuz artık termal bir ortamdadır. Vücudunuz, bu anda ısıyı kolay ve sakin bir şekilde alır ve yine aynı şekilde verebilir. Physiotherm derin ısı kabininizde, vücudunuza sadece sırt bölümündeki ısıtıcıdan sıcaklık ilave edilir. Bu ısının taşınması için en ideal etken kızılötesi C ışınımıdır. Direkt temas etmeden vücudunuzun sıcaklığını arttırır. Derideki kan dolaşımını ve ısı regülasyonunu olumsuz etkilemez.

Patentli lav kumlu Physiotherm ısıtıcısının özelliği ısıyı eşit olarak yaymasıdır. Ortalama yüzey sıcaklığı 300-320°C’yi bulan bu ısıtıcıların %97’si kızılötesi C ışınımı, %3’ü ise B ışınımı verir. Direkt  koruyucu ızgaradaki ışınım ise, 100 m/W cm2 ’dir.

Physiotherm prensibi ile vücudunuza, kendisi çok ısı üretiyor hissi verilir ve vücudun içten terlemesi sağlanır. Bu, vücut ısısının ve kan dolaşımının yavaş ve kademeli olmasına nedendir, böylece vücudunuz rahatlıkla ortama adapte olur.

Physiotherm Sauna Antalya'da

Physiotherm Sauna Antalya’da

 

Daha Sağlıklı Bir Yaşam ve Refahınız için: ISI

İnsanlar içgüdüsel olarak her zaman ısıyı sağlığı ve refahı için kullanmaya meyillidir. Örneğin; hiç kimse soğuk hissetmeyi sevmez ve soğuk olduğunda otomatik olarak bir ısı kaynağı aramaya başlar.

Isı, insana kendisini iyi hissettirir ve aynı zamanda duygusal refah açısından tatmin olmasına katkıda bulunur. Tüm çağlarda ve hemen hemen tüm kültürlerde ısının sağlığı desteklediği bilinir ve sağlık sorunlarını hafifletmek için ısıyı tüm vücuda ya da bir kısmına uygulamak için bir dizi yöntemler geliştirilmiştir. Isı uygulanan dokular rahatlar ve vücut ağrıdan arındırılmış olur.

Bugünün bakış açısıyla, ısının kullanıldığı alanlar incelendiğinde çok geniş ve şaşırtıcı bir yelpazeyle karşılaşabilirsiniz. Isı, örneğin; kan dolaşımını geliştirmek ve dokulara besin kaynağı sağlamak, metabolizmayı uyarmak ve bağışıklık sistemini güçlendirmek için kullanılabilir.

Buna ek olarak, ısı sayesinde kaslar gevşer ve ağrı azaltılabilir. Düzenli uygulanan tüm vücut ısı uygulamaları (bir düşük sıcaklık teknolojisi uygulaması gibi),  bazı hastalıkların giderilmesi için uygulanan özel terapilerin önemli bir parçasını oluşturabilir ya da tedaviye ek olan bir koruyucu tedavi olarak anlam kazanabilir.

Bu yöntemin, saunalar, buhar banyoları ve standart kızılötesi kabinleri vb gibi geleneksel tüm vücut uygulamalarından farklı bir amacı vardır. Özellikle vücut yüzeyine uygulanan ve tüm vücudun ısıtılması için kullanılan yumuşak derin ısının sayısız yararlı etkileri vardır. Örneğin; kronik birçok hastalığa iyi gelir.

Düzenli Kullanıldığında,

 • Bağışıklık sistemini güçlendirir.
 • Kan dolaşımını hızlandırır ve metabolizmayı güçlendirir.
 • Kasılmaları azaltır ve sırt ağrılarını yatıştırır.
 • Yoğun terleme yoluyla arınma ve vücudun detoksifikasyonu teşvik edilir ve dolayısıyla kilo kaybına katkıda bulunur.
 • Deri hastalıkları tedavisinde olumlu etkisi vardır.
 • Hormonlara pozitif etkisi vardır.
 • Soğuk algınlığına, cilde, bronşlara ve migrene iyi gelir.
 • Eklem ağrılarını ve romatizmaları rahatlatmaya yardımcıdır.

Derin ve yumuşak ısı uygulaması sağlayan Pysiotherm kabinindeki bir seans nazik bir kardiyovasküler dayanıklılık eğitimi ile aynı etkiye sahiptir. Örneğin; bel kısmındaki bir kas gevşemesi gibi.

Yerinize oturun, başlatın ve keyfini çıkarın.

 

Physiotherm Düşük Sıcaklıktaki Derin Isı Kabinleri Tarafından Sağlanan Etkiler

İyi bir ısı yayılması elde etmek için, vücudun doğal ısı çalışmasına engel olmamak gerekir. Bunun için vücuda aniden ısı yaymayan termonötral bir ortam önemlidir. Bilim kitaplarında termonötral bölge giysisiz, sakin bir durumda olan bir insan için 27 ila 37°C arasında (%50 nem oranı ve rüzgarsız) belirlenmiştir. Termonötral bölge metabolizmaya, vücut yapısında, vücut yüzeyine ve deri altındaki yağ dokusuna bağlıdır. Ayrıca hava hareketliliğinin, hava basıncının da nem oranına ve ortam ışınımında etkisi vardır. Termonötral bölge bu nedenle günlük değişebilir.

Böylelikle vücuttaki kan normal bir şekilde kademeli olarak ısınmış halde dolaşmaya devam eder. Vücuttaki ısı alarm sistemi termonötral bölge geçilmediği için devreye girmez ve ısı sağlıklı bir şekilde vücuda yayılır. Kan dolaşımı ile birlikte metabolizma hızlanır ve terlemeye başlanır.

Düşük ısı- derin ısı kabinlerinde kullanılan bu metotta en yüksek kabin sıcaklığı 37°C’dir. Bu yöntemi, diğer tüm yöntemlerinden (örneğin; hamam, sauna) ayrı kılan özelliği ise çok sayıda kronik rahatsızlığın tedavisinde gösterdiği etkidir.

Yukarıda da bahsedildiği gibi etkili ve hızlı bir tüm vücut ısıtması elde etmek isteniyorsa, termonötral bir alanda bulunmak gerekir. Böyle bir ortamda vücut ısınmak ya da soğumak için hiç enerji sarf etmez ve tamamen rahatlar. Vücut ortam ile termik bir dengededir ve bu durumlarda deriden vücut içine kan dolaşımı açıktır.

antalya pilates salonu Physiotherm saunaSonrasında daha sınırlı bir alana, yani cilt yüzeyinin yaklaşık %10-12’sine ısı uygulandığında (ideal olarak sırttan), cilt yüzeyinin yaklaşık %90’ındaki termonötral kan ile ısıtılmış kan karışır. Bu durumdayken vücut içindeki ısı alarm sistemi aktif değildir ve kan yoluyla vücudun iç kısımlarına ısı akışı engellenmez. Çekirdek gövdenin sıcaklığı baştan itibaren sürekli ve yavaş yavaş yükselir. Uygulanan ısı, daha sonra yavaş yavaş dolaşımda bir değişiklik yaratır ve kan akışı yoluyla içten ( çekirdek ) dışa dağıtılır. Bütün gövde ( vücut çekirdeği ve vücut yüzeyi) bu şekilde ısıtılmaktadır.

Düşük ısı kızılötesi teknolojisinde vücut termonötral bölgededir. Esas ısının sadece %10, en fazla %12’si cilt üzerinden taşınır. Termonötral bölgede vücut çevresine aldığından fazla ısı verebilir. Verdiği ısı yetmeyince, ter üretmeye başlar.  Üretilen ter buharlaşır ve cildi soğutabilir, bu nedenle kabinin içindeki nem oranı yükselir. Daha fazla ısı ilave edilince buharlaşamayan ter, düşük ısı kızılötesi teknolojisinde de damlamaya başlar.

Terlemek vücudun doğal tedavi yöntemidir ( toksinlerden arındırma, zayıflama). Ter, kan plazmasında oluşur ve vücut bunu kirliliklerden arınmak için kullanır. Doğal olarak ısı yayma teknolojisini tavsiye etmek akıllıcadır, çünkü hücre araları (Matris), vücut kabuğu (kaslar, eklemeler, yağ dokusu) açıkça iyileştirilir.

Seanstan önce yeterince su içilmesi gerekir. İdeal olarak günde iki litre su içilmesi önerilir. Seanstan bittikten sonrada bir bardak su öneriliyor.

 

 

Kızılötesi Nedir?

prizma

Öneki “Infra” Latince ve “aşağıda” anlamına gelir. Kelime “infrared” bu nedenle görülebilir ışık spektrumunun kırmızı ucunun altında olan elektromanyetik radyasyonun aralığına karşılık gelir. Görebildiğimiz kızılötesi spektrumu, 780 nm ‘den 1,000,000′ nm (nanometre) için dalga boyu aralığındadır. Isıtma ve yararlı etkisi sayesinde, kızılötesi radyasyon genellikle “ısı radyasyonu” olarak adlandırılır.  Cildin ısı koruma mekanizmaları en az ısı transferinden etkilenir.

Kızılötesi Işının Özellikleri Nedir? 

Kızılötesi ışın cilde temas olmaksızın ısı transfer eder. Isıtma ve yararlı etkisi sayesinde, kızılötesi radyasyon genellikle “ısı radyasyonu” olarak adlandırılır.  Cildin ısı koruma mekanizmaları en az ısı transferinden etkilenir.

Bu nedenle birçok faydası vardır;

 • Kızılötesi ışın, cildin ısı düzenlemesinde en az etkiye sahiptir.
 • Temas (hiçbir baskı ve hiçbir kaplama) olmadan çalışır.
 • Cildin ısı emme kapasitesini ayarlar ve kolayca düzenler.

Hatırlanması gereken önemli şeyler:

 • Radyasyon limitlerine  (gözler için 8-10 mW/m3 ve cilt için  80-100 mW/m3) uyulmalıdır.
 • Cildin sıcaklığı çok fazla artmamalıdır, cilt sıcaklığı maksimum 43 ° C aşmamalıdır. Aksi takdirde cildin bazı bölümleri hasar görebilir. Bu sınır, ısı uygulamanın tüm türleri için geçerlidir.

Kızılötesi Işınlarından Derin Isı

Kızılötesi ışınım vücuda ısı uygulanması en iyi yolu temassız ve cildin ısı regülasyonunu aksatmamasıdır. Kızılötesi ışınları vücuda çarptığı zaman bunlar cildin en üst tabakaları tarafından emilir ve ısıya dönüştürülür ve vücut içine daha fazla nüfuzu yok edilir. Vücut cildi soğutmak için ciltte kan dolaşımını artırır. Isı yalnızca kan yoluyla vücutta taşınabilir ve dağıtılabilir. Isı ayarlama doğru uygulandığı zaman derin ısı mümkündür.

 

Neden Derin Isı?

Satın Alma İpuçlarıHerhangi bir A kızılötesi radyasyon payı içermez,  physiotherm için bu çok önemlidir, A kızılötesi ışınım, sadece bir doktor gözetiminde tıbbi uygulamalarda kullanılabilir. Çalışmalar sırasında A kızılötesi ışınımların cilde hasarı mevcut olmakla birlikte, henüz kanıtlanamamıştır. Buna rağmen ya da bu sebeple Physiotherm bu alana girmek istemiyor. Biz de herhangi bir A kızılötesi spektrumu içermemektedir. Burada önemli tek faktör vücuda verilen sıcaklık olduğundan, yoğun terleme tedavi için geçerli değildir. Physiotherm sisteminde bu, insan vücudu için en iyi şekilde, uygun bir biçimde tatbik edilir.

Physiotherm Isıtıcıları Neden Benzersizdir?

Physiotherm ısıtıcısı, doğrudan kullanıcının vücuduna ışın uygulamak, derin ısı kabin içinde kullanım için Physiotherm kontrol birimi ile kombinasyon halinde geliştirilmiştir. Doğrudan kan dolaşımı sayesinde kullanıcıya her hangi bir gerginlik vermeden yumuşak ve en etkin şekilde, hatta 30 ° C gibi düşük sıcaklık da yoğun terleme başlayabilir. Uygulama sırasında, vücut çekirdek sıcaklığı yaklaşık 0,2-0,5 ° C, son derece nazik bir artış ile hafifçe artmaya devam ediyor.

Physiotherm Kabin İçin Garanti Ne Kadar Süreyle Geçerlidir?

Biz kalitemizden çok eminiz, derin ısı kabin ısıtma elemanları üzerinde ömür boyu garanti veriyoruz. Bu bağlamda, burada da benzersizdir.  Güvenli ve emniyetlidir.  Çünkü Physiotherm Tirol’ de üretilen kalıcı marka kaliteyi simgeliyor.

Bireysel Kullanıcı Kontrolü Nedir?

Bireysel kullanıcı kontrolleri ile her bir derin ısı ısıtıcı yoğunluğu ayrı ayrı kontrol edilebilir. Bu kabin modelleri, iki veya daha fazla kullanıcı yerlere sahip, her kullanıcı gerçek bireysel refahı sıcaklık hassasiyeti daha yakından ayarlanabilir anlamına gelir.

Physiotherm’in Prensibi Nedir?

Physiotherm prensibi bir saunadan, bio saunadan veya bir ısı kabininin çalışımından farklıdır. Physiotherm’in özelliği düşük sıcaklıklı kızılötesi teknolojisidir. Physiotherm derin ısı kabininizdeki sıcaklık, 30°C ile 37°C arasında olacaktır. Bu sıcaklıklar arasında kıyafetsiz ve hareketsiz bir insanın sıcaklık alış verişi dengeli bir biçimdedir. Vücudunuz ısınmak ya da soğumak için enerji sarf etmemektedir. Vücudunuz artık termal bir ortamdadır. Bu durum, vücudun kendi ısı düzenleme mekanizması, “istirahat” olduğu anlamına gelir. Vücudunuz, bu anda ısıyı kolay ve sakin bir şekilde alır ve yine aynı şekilde verebilir. Physiotherm derin ısı kabininizde, vücudunuza sadece sırt bölümündeki ısıtıcıdan sıcaklık ilave edilir.

Physiotherm ilkesi, özellikle sıcaklığı uygun bir şekilde vücuda tatbik edilmesini sağlar. Direkt temas etmeden vücudunuzun sıcaklığını arttırır. Derideki kan dolaşımını ve ısı regülasyonunu olumsuz etkilemez.