Erkekler ve Pilates

Erkekler ve Pilates
Pilates Erkekler için Faydalı Mıdır ?

Bu soru hakkında her zaman biraz şüpheci davranmış olsam da , sonuçta neden olmasın diye düşündüm? Pilates bir erkek tarafından başlatılmıştı, Joseph Pilates tarafından tam 50 yıldır da erkek ve kadınlardan oluşan elerkkler için pilatesit sporcular için bir eğitim aracıoldu.

Erkekler hep Pilates sahnesinde yer almış olsalar da son yıllarda pilatesin kadınlar arasında gerek sporcu gerekse eğitmenleri ile popüler olması sanki Pilatese bir kadın sporuymuş havası kattı. Bu bir taratan çok iyi bir durumken diğer taraftan Pilatesin yanlış anlaşılmasına sebep olmuş olsa da Pilates şu anda dünyada en çok dikkat çeken ve uygulanan spor trendlerden biridir. Erkeklerin de zaman içinde bundan faydalanmaya başlaması kaçınılmazdır.

Erkeklerin günlük hayatlarında pek çok kadına göre kas gücüne dayalı işleri daha fazla yaptıklarını göz önüne alırsak, tendonlarının, kaslarının, bağ dokularının güçlü ve esnek olmaya kadınlardan daha çok ihtiyacı vardır.
Sadece güçlü kaslarına odaklanıp hep o bölgelerini çalıştırma fikirleri (örneğin günlük yaşamda sıkça kullandıkları kol kasları vb. gibi) erkekleri bir süre sonra başka rahatsızlıklara veya sakatlıklara maruz bırakabilmektedir.
Fitness salonlarında bu bahsettiğimiz türde egzersizleri daha çok yapma imkanı bulurlar ve bu çok yorucu olan, genelde patlama kuvveti diye adlandırdığımız kuvveti kullanmaya yönelik ağırlık kaldırma antrenmanları vs, kısa vadede şişkin kaslar ve hoş bir görüntü sağlasa da, vücutlarındaki sabitleyici kasları çok fazla çalıştırmıyor olmaları, içerik olarak onlara çok da fazla bir şey katmamaktadır.

Pilates derslerimiz KeepFit Şirinyalı  ve ATİK Spor Merkezlerinde verilmektiedir.
Görüşme çin lütfen randevu talpe edniz.

ŞİRİNYALI MERKEZ

Adres : Şirinyalı Mh. 1501 Sk. Tekin Apt. No:13/1-2 LARA – ANTALYA
Tel : 0(242) 316 67 60
GSM : 0(555) 997 47 94 – 0(555) 997 47 95

ATİK Spor Tesisleri

Adres : Sakıp Sabancı Bulvarı no 5 Merkez Antalya 07070
Tel : 0(242) 238 54 00- 134 dahili
GSM : 0(507) 520 55 27
Call Now ButtonHemen Ara