Egzersiz sırasında enerji veren 10 besin

En iyi performansı için işte yemeniz gereken 10 süper besin

En iyi performansı için işte yemeniz gereken 10 süper besin

En iyi performansı için işte yemeniz gereken 10 süper besin;

1.Avokado

Sağlık bombası şeklinde tarif edilen ve içinde tekli doymamış yağ asitlerini barındıran ve kolesterol düşürücü etkisi ile bu yeşil yiyecek, içerdiği yağlar ve vitaminler sayesinde performansı artırıyor. Günde 2 dilim avokado, kilo almak istemeyen kadınlar için de ideal.

2.Muz

Kas ağrılarının başlıca sorumlusu sodyum gibi görünse de, çalışmalar gösteriyor ki potasyum da destekleyici bir rol oynuyor. Terleme ile kayıpları ve vücudun sıvı emilimine yardım olması amacıyla buna gerek var. 1 orta boy muz; 2 meyve yerine geçer ve 400 mg potasyum içerir.

3.Havuç

Havucun 150 gramı; 45 kalori. Öte yandan; içerdiği potastum, beta karoten ve karbonhidrat içeriği ile performans sonrası tüketilmesi öneriliyor.

4. Kahvaltı tahıl gevrekleri, süt ve meyve

Çalışmaya gitmeden 60 dakika önce 125 ml yağsız sütle birlikte hazırladığın yarım su bardağı tahıllı, yulaf ezmeli 200 kalorilik bir atıştırmalık hem enerji, hem protein hemde karbonhidrat kaynağı. İçerisine 2 yemek kaşığı yaban mersini de ekleyin. Süt; içerdiği kalsiyum sayesinde enerji metabolizmanızı canlandırır.

5. Yoğurt

Bağışıklığı güçlendirici sinbiyotik etkisi yoğurdu benzersiz kılıyor. Yağı azaltılmış yoğurtlarınıza 3 kaşık yulaf ezmesi ekleyip, üzerine tarçın serpin.

6.Düşük yağlı keçi peyniri

Egzersiz sırasında enerji veren 10 besin arasında Keçi Peyniri de var.100 gram keçi peyniri; 14 gram protein, 75 miligram kalsiyum ve 5 gram karbonhidrat bulundurur. İçerdiği protein kas yırtılmalarına birebir.

Call Now ButtonHemen Ara